Polowanie Faraona

Witam! Jako pracę domową na lekcji historii sztuki dostałam do przeanalizowania obraz “Polowanie Faraona” (http://www.goniec.com/upload/Kalendarium/kalendarium-647.jpg). Niestety nie wytłumaczono mi na czym dokładnie polega ‘analizowanie/interpretacja obrazu’. W związku z tym bardzo proszę o pomoc!

Kasia Kazimierowska: To nie jest typowe zamówienie, bo tu prośba nie o to, co autor chciał poprzez swoje dzieło powiedzieć, ani co mówi samo dzieło ile raczej, jaka jest metoda interpretacji.

Popatrzmy – faraon czyli starożytny Egipt- Starożytność, a wiec faraon jest bogiem i przysługują mu wszystkie boskie atrybuty. Faraon zawsze pokazywany był: ciało przodem, twarz bokiem. Jakie przedmioty dzierży wybierający się na polowanie faraon? Trzyma w ręku ptaka – jaki to ptak? co symbolizuje w egipskiej mitologii? prawdopodobnie zwycięstwo i nieśmiertelność – innego faraon by nie tknął. Co dzierży w drugiej ręce? nie widzę dobrze, ale pewnie to jakiś bat albo sierp. Skoro faraon wybiera się na polowanie, to wobec tego ma w reku coś do zbierania żniw, do siania śmierci, do udanego polowania. Czy faraon idzie polować na ptaki? bo wokół pełno ptaków… Czy ptaki mu towarzysza bo coś symbolizują? No i ta pani, która trzyma się jego nogi – kto to? Czy to Nemezis? Pani śmierci i zniszczenia? Czy łagodna bogini, która ma symbolizować łagodne serce faraona? Zawsze w interpretacji postaci starożytnych ważniejsze od postaci są atrybuty, które te postaci maja wokół siebie, bo w starożytności językiem komunikacji w sztuce była symbolika, nigdy dosłowność. Powodzenia!

inne tłumaczenia


Debil!
:

TO NIE PRAWDA I GOWNO !!!dodaj własne tłumaczenie