Zbiok: Listen, it`s going down

Dzień Dobry. Od pewnego czasu jestem właścicielem obrazu młodego malarza z nurtu street artu. Autorem jest ZBIOK, a tytuł jest nawet wymalowany na obrazie: „Listen it’s going down”. Obraz jest lekko niepokojący, mam swoją interpretację tego dzieła, ale chciałbym widzieć jak odbierają go inni. Pozdrawiam Sławomir Barra

Ewelina Jarosz: Anarchizujący obraz Zbioka (Sławek Czajkowski) „Listen, it`s going down” pozwala na swobodną interpretację. Moja będzie krótką historią.

- Mietek…- Ygrasiński zrobił durną minę. Wyglądał jakby przeżuwał gorącego piesa, którego włożył sobie do ust w całości.

- No? – Mietek siedział na walącym się murze, po którym pozostał jakiś napis i nie miał ochoty na gadki. Właśnie namalował obrazek, na którym przekazał światu swoją niepokojącą wizję i czuł, że pot spływa mu po wypłaszczonej dupie. Ciągle opierał się o ściany i nic mu nie pasowało, lecz teraz z chytrym uśmiechem przyglądał się zawartej na obrazku wieży kościelno-municypialnej, gorejącej płomieniami błękitu i oranżu. To jego dłoń powstrzymywała rozprzestrzenianie się ognia. Kumpel był poniżej i przekreślona flaga narodowa i widmo wpierdolu w postaci dwóch typów spod ciemnej gwiazdy. Adresowali coś do Ygrasinskiego, który wyglądał na przerażonego, też widział to wszystko wielkimi przekrwionymi oczami, ale inaczej czaił. Jakie „wszystko”? Jakie „wszystko”!? No to wszystko, co działo się w białym detektorze o formie rozdętego równoramiennego krzyża, rzecz jasna. Świat skurczył się do tego kształtu, ale za chwilę znów wybuchnie i ludzie zobaczą skutki katastrofy oraz Ygrasińskiego, którego zmiotą własne wymioty. On, Mieciu, go oczywiście uleczy. Bo czy nie ma na gębie wymalowanego przekazu na każdą okoliczność? Ślij do Miecia!

- Co się ze mną dzieje, stary?

- No, przedobrzyłeś.

inne tłumaczenia


wojtek be
:

otóż według mnie jest to nic więcej, jak ilustracji jednej z niejasnych przepowiedni pana Nostradamusa. To zwiastowanie rychłego upadku Kościoła (dzięki wybraniu czarnego papieża). Główny bohater już nie może przełykać niebiańskich obietnic Watykanu i postanawia zmienić przyszłość (domniemaną) wysadzając pierwszy z brzegu kościół katolicki. Amendodaj własne tłumaczenie